Jakie cechy mają kraty zgrzewne?

Kraty zgrzewane ta nazwa określa wyjątkowy produkt metalurgiczny. Wytwarza się je łącząc płaskowniki oraz skręcane pręty poprzeczne. Dzięki nim kraty zgrzewne są niewiarygodnie niezniszczalną konstrukcją, którą da się przeznaczyć do . To z pewnością niebywale wytrzymały produkt.

W toku produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest łączenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, cykl łączenia owych elementów podejmowany zdaje się być metodą zgrzewania. Jest to zgrzewanie oporowe, które polega na przeprowadzeniu prądu o dużej mocy na miejscu styku płaskownika oraz prętu. Zarazem na ten punkt pojawia się siła nacisku, w wyniku czego oba elementy łączy się na stałe, co bezpośrednio wpływa na to jak wytrzymałe będą kraty.

W tej dziedzinie niemało znaczy również jakość wykonania pojedynczych części. Na równi płaskowniki nośne, jak i skręcane pręty poprzeczne robi się z tworzyw niebagatelnej jakości oraz miewają przynajmniej 5-6 mm średnicy. One muszą być niebywale wysokiej jakości szczególnie dlatego, że biorą na siebie całe obciążenie działające na kratę. Pręty poprzeczne zarazem spełniają także inne zadanie – nadają stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne najlepiej, by wyprodukowano w taki sposób, że długość płaskownika naośnego powinna być zgodna wobec rozpiętości belek konstrukcji. Na dodatek jest sens skupić uwagę na długość pręta skracanego – można mówić, że to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata dobrze, by miała obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość i grubość będzie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne często bywają poddawane ocynkowaniu.

Dodano 2017-03-13
Kategoria: Nowe technologie