Jak rozpocząć tuning w aucie?

Jeżeli czujemy, że naszemu pojazdowi zaczyna brakować siły, zaczynamy się frapować, w jaki sposób moglibyśmy wzmocnić w nim liczbę koni mechanicznych. Zacnym rozwiązaniem jest zazwyczaj tuning silnika. Jakie akcesoria do tuningu i części do tuningu silnika udaje się podmienić, żeby cieszyć się zwiększoną jego mocą? Przede wszystkim należy ułatwić silnikowi pracę oraz wykluczyć straty mocy.

By to poczynić silnik musi mieć lepszy przepływ świeżego atmosfery przez filtr. Najtańszym wyjściem w tym przypadku jest zastosowanie filtra sportowego, tzw. filtra stożkowego. Kolejnym krokiem jest wymiana odlewanych tłoków plus korbowodów na kute. Kute elementy silnika są odporniejsze na duże temperatury, wytrzymalsze oraz posiadają szeroką odporność na zniszczenie materiału. Ich zmiana dostarcza ogromny przyrost mocy. Następną rzeczą jest turbina. Jeśli jej nie ma, należy ja dodać. Gdy już jest, musimy ją wymienić na ogromniejszą.

Turbina w nadrzędny sposób jest w stanie podnieść moc silnika, czasem nawet dwukrotnie. Jeśli wstawimy lub wymienimy turbinę na ogromniejszą, konieczny jest również intercooler. Jego rolą jest schłodzenie powietrza. Bardzo istotne jest również, ażeby pamiętać, że kiedy już udało nam się podnieść moc silnika, musimy zadbać o jego lepsze chłodzenie, żeby utrzyma silnik w konkretnym zakresie temperatur. Dlatego potrzebne jest zainstalowanie wydajniejszej chłodnicy albo lepszych wiatraków, aby silnik mógł pracować w dogodnych temperaturach.

Jeśli mimo wszystko wciąż nam mało i marzy nam się jeszcze większa moc silnika, wtedy zostanie nam już tylko jedno wyjście, czyli umieszczenie podtlenku azotu. Stosowanie podtlenku azotu jest jednakże okupione błyskawicznym zużyciem silnika, dlatego używa się go wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.Powiązane słowa: